Infrasarkanā sildītāja ietekme uz cilvēku

Vai no infrasarkanajiem sildītājiem jums ir slikti? Vai tie ir bīstami? Vai arī viņiem patiešām ir labvēlīga ietekme uz veselību? Tie, kas ir lietojuši infrasarkano staru sildītājus, apzinās kā tie strādā un cik viņi rada siltumu. Tomēr daudziem joprojām ir šaubas un bailes, ka infrasarkanais starojums ir bīstams viņu veselībai. Galu galā lielākajai daļai cilvēku vārds starojums asociējas ar negatīvām lietām, piemēram, kodolu starojumu vai X-starojumu. Šajā rakstā mēs izskaidrosim infrasarkanā starojuma ietekmi un informēsim kā tas ietekmē jūsu ķermeni.

Vai infrasarkanie sildītāji ir bīstami jūsu ķermenim?

3 infrasarkano staru sildītāju īpašības:

  • Infrasarkanie stari tieši sasilda ķermeņus, priekšmetus un sienas
  • Infrasarkanie paneļu sildītāji nerada gaisa un putekļu apriti
  • Gaiss netiek apsildīts, tas nozīmē, ka mitruma līmenis paliek nemainīgs

Vai infrasarkanie sildītāji ir bīstami jūsu ķermenim?

Nē. Infrasarkanais starojums nav bīstams jūsu veselībai. Infrasarkanais starojums ir tas pats saules gaismas avots, kad saule mūs silda saulainā rudens dienā. Tie pilnīgi atšķiras no X-starojuma vai mikroviļņu krāsnīm. Daudzi domā, ka saule izstaro UV starus, kas var kaitēt mūsu ādai un ,ka infrasarkanajiem sildītājiem ir jābūt tādam pašam efektam, jo mēs apgalvojam, ka infrasarkanais siltums ir līdzīgs saules iedarbībai. Tas ir nepareizi. Pirmkārt, UV stariem ir arī ieguvumi veselības jomā, kā arī kaitējums, piemēram, ādas vēzis vai tīklenes bojājumi in otrādi, tas ir mūsu pirmais D vitamīna avots, var ārstēt dažas ādas slimības un pozitīvi ietekmēt cilvēkus, kuri cieš no hipertensijas.

Saules ārējā mala izstaro trīs dažādus elektromagnētiskā starojuma tipus: saules gaismu, UV starus un infrasarkanos starus. Tieši infrasarkanais starojums ir atbildīgs par mūsu siltuma sajūtu, ko mēs iegūstam no infrasarkanajiem paneļu sildītājiem. Infrasarkanie paneļu sildītāji strādā ar tālo infrasarkano staru (infrasarkanais – C starojums). Kaut arī ilga un intensīva infrasarkanā starojuma iedarbība var radīt acu bojājumus, tas attiecas tikai uz ārkārtīgi karstām darba lietām, piemēram, metāla metināšanas vai stikla izgatavošanas nozari.

Kādi ir infrasarkano staru sildītāju ieguvumi veselībai?

Ir daudz pozitīvu ietekmju no infrasarkanjiem paneļu sildītājiem. No vienas puses, infrasarkanais paneļu sildītājs neļauj mitrumam veidoties uz sienām, jo ​​tas tieši silda sienas un saglabā tās sausas. Mitrās aukstās sienas bieži vien ir pelējuma izplatīšanās iemesls. Rezultātā veselības problēmas, ko izraisa pelējums, var atšķirties. Tās ir galvassāpes, elpošanas ceļu slimības, gļotādu un rīkles iekaisums, locītavu problēmas, kuņģa-zarnu trakta problēmas, ekzēma un organisma pavājināšanās. Ilgstošā pelējuma iedarbībā, šie simptomi var kļūt hroniski.

Tā kā infrasarkanās apkures paneļi nesilda gaisu, mitrums paliek telpā. Sausajā gaisā ziemā var izžūt gļotādas, padarot mūs vairāk uzņēmīgu pret vīrusiem un baktērijām. Vai jūs zināt, ka faktiski mazāk vīrusu izdzīvo telpās ar vismaz 30-40% mitrumu? Sauss karstais gaiss var arī liek justies nogurušam un tas bieži vien izraisa galvassāpes. Arī kontaktlēcu lietotājs jūtas ērtāk, izmantojot infrasarkanos paneļu sildītājus, jo acs tīklene nav izžuvusi. Ziemā mums ir tendence mazāk izvēdināt mūsu māju/telpas, jo tās ātri kļūst aukstas un to apsilde pēc vēdināšanas aizņem daudz laika un daudz enerģijas. Ar infrasarkanajiem apkures paneļiem, jūs varat vēdināt telpas, neuztraucoties, ka pēc tam ir tik auksts kā ledusskapī. Tā kā gaiss netiek apsildīts, bet tiek apsildīti apkārtējie objekti, lielākā daļa siltuma paliks telpā. Tie, kas cieš no alerģijām, jūtas īpaši ērti telpās, kas tiek apsildītas ar infrasarkanajiem paneļu sildītājiem, jo nav putekļu aprites. Konvekcijas sildītāji pastāvīgi sajauc gaisu un putekļus, kas var viegli izraisīt kairinājumu. Ja Jums ir alerģija pret putekļiem, kā arī, ja jums ir ekzēma vai atopiskais dermatīts, tas var izraisīt diskomfortu. Infrasarkaniem paneļu sildītājiem patiešām ir tāds pats efekts kā saulei,- siltuma ziņā. Infrasarkanais C starojums iekļūst dziļi dermas slāņos un caur to sasilda mūsu ķermeņus. Sildot mūsu ādu, mūsu asinsvadi paplašinās un tiek stimulēta asinsrite un vielmaiņa. Gaisa straumju trūkums var arī pozitīvi ietekmēt reimatismu un artrītu.