Infrasarkanie sildītāji

Kad lietot elektriskos sildītājus? Elektrisko sildītāju veidi! Elektrisko sildītāju drošība!

Elektrisko spraudmoduļu sildītāju sildīšanas jauda parasti nepārsniedz 2,4 kW (= 2400 W). Tas nozīmē, ka lielākās vai slikti izolētās telpās var būt nepieciešams darbināt vairāk par vienu sildītāju. Vienai strāvas padevei izmantojiet tikai vienu jaudīgu sildītāju vai apreiķiniet vairākus mazāk jaudīgus, lai izvairītos no pārslodzes un ne vairāk kā 3,6KW/16A. Ņemiet vērā, ka Ir svarīgi izvēlēties pareizo sildītāja veidu , lai pilnībā izmantotu visu siltumu, par kuru maksājiet.

Paneļu sildītāji

Plakano paneļu sildītājus bieži popularizē kā “eko”. Tomēr tie rada ļoti maz siltuma – parasti nepietiek, lai telpu uzsildītu komfortablām un veselīgām siltuma temperatūrām. Lielāks jaudas sildītājs, ko kontrolē termostats, parasti ir labāka alternatīva paneļu sildītājiem. Termostats var ieslēgt un izslēgt sildītāju, lai jūs varētu uzturēt komfortablu temperatūru, nezaudējot enerģiju. Paneļu sildītāji var būt nepieciešams ļoti ilgs laiks, lai uzsildītu aukstu telpu, jo tiem ir ļoti zema siltuma izlaide. Tie ir labi piemēroti apkurei ļoti mazās telpās,piemēram, vannas istabās vai mazās studijās. Tomēr, atstājot sildītāju ieslēgtu, kad jūs neesat, tiks radīti nevajadzīgi lieli enerģijas rēķini, jo bieži vien tiem nav termostata un jūs nevariet regulēt tā darbību tieši Jums nepieciešamajās diennakts stundās.

Konvekcijas un eļļas sildītāji

Konvekcijas un eļļas sildītāji pārsvarā silda gaisu nevis virsmas. Karstais gaiss sakumā plūst uz augšu un pēc tam lēnām cirkulē ap telpu, nodrošinot fona siltumu. Eļļas sildītāji arī nodrošina zināmu starojuma siltumu. Šiem sildītājiem strādājot, lai efektīvi apkurinātu telpas ar augstiem griestiem ir nepieciešams ilgs laiks, lai uzsildītu aukstu telpu – jo apsildāmais gaiss paceļas un koncentrējas zem griestiem, sasniedzot telpas apakšējās daļas ļoti lēni.Tiem var būt iebūvēts ventilators, lai efektīvāk sajauktu gaisu. Iebūvētie ventilatori bieži vien ir mazi un nav tik efektīvi kā citi ventilatoru sildītāji. Konvekcijas un eļļas sildītāju virsmas temperatūra ir zemāka par infrasarkanajiem(micatermic) sildītājiem, tāpēc tie ir drošāki, tomēr tie ir pietiekami karsti, lai apdedzinātu ādu. Pirmkārt, drošība – konvekcijas sildītājus var viegli apgāzt, un eļļas sildītājiem ir liels svars,- tas viss bērniem var būt bīstams.

Infrasarkanie gaismas (micatermic) sildītāji

Silda ātrāk nekā konvekcijas un eļļas sildītāji, bet viņu ārpuse var būt diezgan karsta un tas var apdraudēt bērnus.
Viegls un viegli pārvietojams. Infrasarkanie gaismas(micatermic) sildītāji ir ar kvēlojošajiem elementiem un atstarotāju. Tie galvenokārt silda priekšmetus un cilvēkus, nevis gaisu telpā un ir pieejami kā brīvi stāvoši vai pie sienas montējami .Tie par aptuveni 30% patērē mazāk elektroenerģijas nekā konvekcijas un eļļas sildītāji. Labi piemēroti lielām telpām, kur jums ir nepieciešams tikai apsildīt vienu telpas daļu.Lieliski piemērots tūlītējam siltumam – nevis gaidīt, kamēr gaiss sasilst Nav piemērots guļamistabām – izstaro redzamu gaismu, un tiem var būt arī ugunsgrēka risks, kā arī bērniem bīstams. Lielākajai daļai nav termostata.

Infrasarkanie (kvarca) sildītāji

Infrasarkanie sildītāji darbojas infrasarkanā tālā starojumā, tie telpā silda galvenokārt objektus un cilvēkus, nevis gaisu. Atšķirībā no tradicionālajiem infrasarkanajiem sildītājiem (micatermic), tie neizstaro redzamo gaismu, padarot tos par piemērotu risinājumu guļamistabām. Tie ir pieejami kā brīvi stāvoši, tā arī uzstādami pie sienām un griestiem. Tie arī tiek izgatavoti no dažādiem materiāliem, ieskaitot stiklu un spoguļus. Labi piemērota telpām ar augstiem griestiem. Ļoti labi, ja vēlaties sildīt lielas telpas konkrētu daļu. Dārgāki nekā lielākā daļai citu līdzīgu sildīšanas elektrisko sildītāju, bet darbojoties ar tādu pašu jaudu kā citiem elektriskiem sildītājiem tie ir līdz 60% efektīvāki. Daudziem ir zema sildīšanas jauda (jauda), tāpēc var būt nepieciešami vairāki sildītāji, lai labi sasildītu telpu.Lielākajai daļai nav termostata – parasti termostatu iegādājas atsevišķi un to var uzstādīt ar elektriķa palīdzību. Alternatīvi var izmantot spraudkontakta termostatu.

Ventilatoru sildītāji

Ventilatoru sildītāji var būt trokšņaini. Tie silto gaisu izplata uz jūsu uzstādīto virzienu un ap jums, nevis veido karsto gaisu zem griestiem. Ventilatoru sildītāji var uzlabot konvekcijas sildītājus – nodrošinot papildu siltumu un vienmērīgi sadalot sildīto gaisu, lai jūsu istaba kļūtu ātrāk silta. Jo lielāks ventilators, jo ātrāk apsildāms gaiss būs sajaukts telpā.Tie var nodrošina ātru siltumu mazākās telpās – piemēram, virtuvē vai vannas istabā no rīta, kur jums nepieciešams apkure ļoti īsiem laika posmiem.Lielākajai daļai nav termostata.

Elektriskā grīdas apsilde

Lētāk un ātrāk uzstādami nekā grīdas apsildes sistēmas (kur siltais ūdens plūst cauri caurulēm, kas iebūvētas grīdā). Viegli montēt esošajās mājās – starp jūsu grīdas dēļi un grīdas segumu vai uzstādīt arī jaunās mājās. Grīdai jābūt labi izolētai, pretējā gadījumā liela daļa siltuma tiks zaudēta. Var paiet ilgs laiks, lai uzsildītu telpu. Parasti tiek uzstādītas vannas istabās. Grīdas apkure nodrošina ļoti ērtu siltumu.