Infrasarkanie sildītāji

Jaunās ES EcoDesign prasības !

Sundirect vienmēr ir uzsvērisi, ka infrasakanos sildītājus ir jaizmanto kopā ar termostatu (vai jebkurā šāda veida apkures sistēmā). Vai zinājāt, ka šogad tas faktiski kļūst obligāts? Mēs izskaidrosim, kādas ir jaunās ES(LOT20) ekodizaina prasības un ko jūs no tā iegūsiet.

Kādas ir jaunās ERP direktīvas prasības (LOT20)?

Saskaņā ar jauno ERP direktīvu (LOT20) no 2018. gada visiem infrasarkanajiem sildītājiem, kā arī citiem elektriskiem, eļļas un gāzes sildītājiem tie ir jāpārdod un jāizmanto kopā ar termostatu. Taču jāuzmanās, ka ne visi termostati atbilst ekodizaina prasībām. Izmantojot mehāniskā termostatu vai pat elektronisku telpas temperatūras kontroles termostatu ar vienkāršu dienas taimera funkciju, vairs nepietiek. Jaunā ERP direktīva (LOT20) nodrošina, ka šogad termostatiem jābūt vēl energoefekiem. To var panākt tikai ar modernām temperatūras kontroles sistēmām.

Ir vairākas funkcijas, kuras varētu būt lietderīgas, bet ne visas faktiski ir vajadzīgas, lai atbilstu ekodizaina prasībām:
 • elektroniskā telpas temperatūras kontrole plus nedēļas taimeris
 • istabas temperatūras kontrole, ar klātbūtnes noteikšanu
 • istabas temperatūras kontrole, ar atvērtu logu atvēršanu
 • attāluma kontroles iespēja (Wifi kontrole)
 • adaptīvā sākuma kontrole
 • darba laika ierobežojums
Jo vairāk jūs lietojat termostatu, jo vairāk elektroenerģijas jūs varat ietaupīt!

Sundirect ir apņēmies ne tikai ievērot jauno ekodizaina direktīvu, bet arī piedāvāt jums visenergoefektīvāko un lietotājam draudzīgāko risinājumu. 2018. gadā mēs modernizējām mūsu temperatūras kontroles sistēmas, lai ietaupītu enerģiju un izveidotu ērtu lietotojumu. Tajā pašā laikā uzlabojām dizainu un integrāciju ar mūsu infrasarkanajiem sildītājiem.

Sundirect vairs ne tikai piedāvā jums papildu termostatu, bet piedāvājam termostatu, kas ir īpaši paredzēts izmantošanai kopā ar mūsu infrasarkanajiem sildītājiem ar sildītājā integrētu uztvērēju paneļa aizmugurē. Vairs nav nepieciešams lielgabarīta spraudkontaktu termostats vai uztvērējs pie sienas. Jums būs divas termostatu izvēles iespējas ar dažādām funkcijām, kas pilnībā atbilst jaunai ekodizaina direktīvai un pārbaudītas ar TUV – Smart1.0 un Smart1.0 Pro. Smart One Pro piedāvā visas funkcijas un Smart One plus wi-fi funkciju. Tos var ērti izmantot, izmantojot Sundirect APP lietojumprogrammu, izmantojot mobilo tālruni vai planšetdatoru.

Ekodizaina prasības par sezonālo telpu apkures sildītāju energoefektivitāti, jāatbilst no 2018. gada 1. janvāra šādām prasībām:
 • elektrisko pārnēsājamo sildītāju sezonas telpu sildīšanas energoefektivitāte nedrīkst būt mazāka par 36%
 • elektrisko fiksēto sezonas sildītāju ar nominālo siltuma jaudu sezonālo telpu apkures energoefektivitāti ar jaudu
 • virs 250 W nedrīkst būt mazāks par 38%;(tai skaita infrasarkanie sildītāji,energoefektivitāte virs 60%)
 • sezonas telpu sildītāju elektriskās uzglabāšanas siltumenerģijas efektivitāte nedrīkst būt mazāka par 38,5%
 • sezonas telpu sildītāju elektrisko zemgrīdas telpu apkurei energoefektivitāte nedrīkst būt mazāka nekā 38%
 • sezonas telpu sildītāju gaismas intensitātes energoefektivitāte nedrīkst būt mazāka par 85%
 • cauruļu sildītāji sezonas telpu efektivitāte siltumapgādē nedrīkst būt mazāka par 74%